KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16218052
nr 1621 8052
David Ahlqvist
(1900-1988), Sverige
Etsning, Signerad, Kaktus och fotogenlampa. Bildmått: 24x16cm, yttermått inklusive ram: 40x31cm
David Ahlqvist, svensk konstnär född 1900, död 1988.
Utrop:
500 kr
måndag 20 maj 2024
kl 19:11:07